2008.02.23. 18:19
Forradalom2008?
Az, hogy már idestova másfél éve folyamatosan be van hirdetve nálunk a forradalom, szigorúan nemzeti ünnepekre időzítve, jól mutatja hazánk, a III. Abszurdisztáni Köztársaság helyzetét. Megértem én, hogy nemzeti ünnepen, mert akkor nem kő dógozni'. Az mégsem járja', hogy egy keddi munkanapon legyen kormánykergető rendszerváltás, mert a gaz kapitalisták kizsákmányolják az ember fiát. Korán kel, nyolc órán át építi a nemzetgazdaságot ( persze hiába, mert a nemzetvesztők úgyis ellopják), gyereket el kell hozni a napköziből, és mire lenne idő a nagy betűs CSELEKVÉSRE, kezdődik a meccs a tv-ben, meg különben is, fáradt, na...
Aztán amikor végre eljön a várva várt nap, a kormány, a rendszer marad a helyén. Jegyek visszaválthatóak vagy igény szerint becserélhetőek. Nem lepődnék meg, ha a kormány radikálisan csökkentené a nemzeti ünnepek számát. Ha valamelyiken kísérlet volt, többet nem tartanak. Végül nem marad más, csak Valentin-nap, amit épp emiatt ignorálnak. Ha ez megtörténik, már megérte, és egy rossz szava nem lehet senkinek.
Hogy mi adja eme poszt aktualitását, máris kiderül. Egyrészt ugye március 15-e következik. Most még szabadon. No meg, március 9-én lesz a nagy népszavazás, az a bizonyos három igenes/ három nemes ( esetleg két igen, egy nem- egy igen, két nem... stb), amelyre úgy készülnek bizonyos politikai csoportosulások. Pontosabban szólva így:
Tekintsünk el attól az apróságtól, hogy demokráciákban nincs forradalom, csupán puccs. Rengeteget lehet vitázni arról, hogy most egyáltalán demokráciában avagy diktatúrában élünk-e. Igaz, utóbbiban kevés nyílvános diskurzusra van lehetőség eme tárgyról. De mindenki másként éli meg.
A kedves Olvasók véleményét kérdezném. Kezdjük el feltölteni a készleteinket palackozott ásványvízzel és konzervvel vagy ne? Az Auróra magyar változata életre kel? Tippeljük meg együtt, hogy a nagy napon egy óriásai nnnnnnnna ugye-t mondhassunk azoknak, akik nem a bekövetkező történéseket gondolták előre.
A helyes megfejtést beküldők közt egy két éves Oszt gyün ami gyün előfizetést sorsolunk ki. Ahová a megfejtéseket várjuk: http://osztgyunamigyun.blog.hu/2008/02/23/forradalom2008#comments
8 komment
Címkék: politika közélet forradalom elmélkedés
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Mentula 2008.02.23. 19:12:38
A szabad diskurzusról meg kérdezd meg Carnivorát...
Mentula 2008.02.23. 19:16:06
Thaddeus Griffin · http://osztgyunamigyun.blog.hu 2008.02.23. 19:22:33
Carnivora esete tényleg szopacs, bár én azt hiszem, hogy valaki rossz szándékúlag keverte bele. Mondjuk egy bátor antifasiszta
Mentula 2008.02.23. 19:41:54
2 Úgy tűnik.
tiboru · http://blogrepublik.eu 2008.02.23. 20:05:38
A fasiszták seggét persze szilánkosra kell rúgni - ezt egyetlen jóérzésű ember sem kérdőjelezi meg. De hogy benzinkútnál kannába üzemanyagot vásárlókat, illetve a neten ilyen vagy olyan politikust a kurvaanyjába elküldőket zaklassanak, hajnalban megházkutassanak, aztán tétova félmosollyal félrebeszéljenek anélkül, hogy a nagy nyilvánosság előtt hamut szórjanak a fejükre, megszaggassák a kissé átizzadt ingüket és a 24 órán belüli felmentésüket kérjék, a bűnbánat könnyeivel a szemükben...
Természetesen nem rendelkezem bennfentes információkkal, de számolni tudok:
A sajtóban ezer helyen megjelent, hogy az ügyészség és a rendőrség "péntek hajnalban tucatnyi előállítást és házkutatást foganatosított". És persze egyetlen bizonyjtékot sem találtak, senkit nem vettek őrizetbe, a kihallgatások után mindenki hazamehetett.
Szerintem ez kábé 12 ember és ugyanannyi helyszín. Egy személy előállításához minimum ketten kellenek, egy házkutatáshoz három-hat fő.
Legyünk nagyvonalúak: helyszínenként megjelent négy hivatalos személy, egy autóval. Ez 48 fő, 12 kocsi. A "helyszíni nyomozati cselekmények" 3-6 órát vettek igénybe esetenként; legyen átlagban 4,5 óra. Bent az őrsün vagy a kapitányságon legalább egy óra a kihallgatás; 5,5 óránál tartunk.
Az első felvonás végén (tegyük fel: délelőtt 11.00 órakor) a gazdasági egyenleg így néz ki:
Egy átlag-nyomozó átlag-órabére bruttó 1800 forint, ami a munkáltatójának (vagyis közvetetten nekünk, adófizetőknek) további 800-900-ba kerül. Ismét csak nagyvonalúan: egy nyomozó óránként 2500 forintba fáj a kincstárnak.
Ha eltekintünk attól, hogy a Nemzeti Nyomozó Irodánál nem átlagos nyomozók dolgoznak nem átlagos fizetésért, akkor is 2500 x 5,5 x 48 = 660 ezer forint csak a faszkorbácsolás humán oldalának pénzügyi vonzata.
De ugye autóval (autókkal) mentek, sőt hallani, hogy volt, ahol 8-10 fős kommandó ment ki az emberért és ugyanennyien folytatták a házkutatást is. Hogy egy kommandós óránként mennyibe kerül, a fantáziátokra bízom.
Pénzbe kerültek a nemtudomhány példányba kinyomtatott jegyzőkönyvek, a gépírónők munkaideje, az egyéb erők, eszközök és módszerek, amikről ugye nem nagyon beszélnek, de amiket (ide a rozsdás bökőt) jó kedvvel, bőséggel biztosan alkalmaztak, esetleg napokkal a péntek hajnal előtt.
Pénzbe kerül a sok hülye rendőri vezető és csicskáik munkaideje is, akik - ahelyett, hogy az autófeltörések, a sikkasztások, a környezetkárosítás, a családon belüli erőszak vagy a pedofília elleni stratégia felett görnyednének - reszkető csíkos gatyaszárral lesik, hogy mikor szólal meg a telefon és mikor írja ki a kijelző valamelyik politikus nevét...
Meglepne (NAGYON meglepne), ha a pénteki cirkusz kevesebb került volna a Köztársaságnak, mint tíz millió magyar forint.
Pénzbe (a MI pénzünkbe) kerül majd a talán évek múltán a bíróság által megítélt fájdalomdíj, a jó hírnév megsértése miatt a Rendőrségre és az Ügyészségre kiszabott büntetés (elvégre ki örülne annak, ha a szomszédok azt látják, hogy hajnalban kiszáll a Szerv és elvisz, miután fenekestől felforgatták a lakást, TERRORgyanú miatt?!)
Az erkölcsi veszteséget ugye nem lehet forintosítani, de az még durvább, mint az anyagi.
A francba, hosszú voltam, de kibukott belőlem...
Thaddeus Griffin · http://osztgyunamigyun.blog.hu 2008.02.23. 20:18:01
Amilyen példát mutat a kormányzat ilyen jellegű tevékenysége, amilyen hitelt teremt... Tegyük fel, egy valós terrorcselekmény történik, az ég adta világon senki nem gondolná, hogy külső veszély volt, hanem hogy a kormány játszotta meg.
És ez csak egy kisebb aspektusa az egésznek...